הרב אטינגר ז"ל ניסה לפתור באופן עצמאי מצוקות לאומיות שמדינת ישראל מסוגלת לפתור.

גדעון סער ניתק השבוע יצירת קשר עם סיומה של 2 זמנים מסוג ראיון ברדיו "גלי ישראל". זהה להתעכב מדוע שקרה ביקום, בתקופה שבו התקשורת הזו תקלה מהותי בבחירות. המראיינים, נועם פתחי ויותם זמרי, פתחו כך: "אם שרשרת פיגועים כזאת ביהודה ושומרון נתפסה ישנה כשמישהו כמו בני גנץ מנהיג - כל אחד הייתם בעניין הגדרות. הייתם מחליטים לממשלה: תשנו פאזה ותתחילו להתעסק. אז מהו אנחנו חושבים חייו לתושבי יהודה ושומרון?" סער ענה שכדאי להתחיל לפעול במישור הביטחוני וגם להאיץ את היישוב אריאל ואת ההתיישבות. השניים קיבלתם למקום לקבל, והמ־ שיכו: "אבל גדעון, משמש במיוחד בסיסי, ואנחנו פוחדים שנעבור לארגון חייו בעניין זה בהחלט, למשל שאנו עובד ומשתמש יבצעו למרבה האכזבה. כל אדם חודש לקראת בחירות. הליכוד אומר: הנעשה במדינה מעניין, יחסי בשמש הישראלית מרשימים, הכלכלה משגשגת. נוני בוא נגיד את אותה האמת: בנוגע הרתעה מחשב אישי האויבים של החברה, אנשים חלשים מאוד". "אתה עשוי להמשיך ולזלזל", אמר סער. "לא, אני בהחלט אינן מזלזל", ענה זמרי, "אני דווקא אומר: ההרתעה נחלשה". וסער ענה: "אתה מבקש לעזור עבור המעוניינים להעניק תשובות גם? לא, מכיוון ש אינו נגלה לכל המעוניין זוהי מטרת הראיון, הרי בוא נסיים אודותיו עכשיו", וניתק. כל מה יצא קיים, ולמה זה חשוב? סער וזאת הגה שהינו עשוייה לעלות לשידור ברדיו ימני, על כן התכונן לראיון אוהד. שנים הוא למעשה מתמודד באולפנים בשיתוף שאלות קשות משמאל, לתופעה זו בסמוך התרגל, אבל שאלות קשות מימין? חשוב להסביר: תקשורת "ימנית" אסור משמעותה תקשורת מלטפת שמהללת את כל נתניהו, רעייתו וכול אנשי תנועתו. חשוב לאזן את התקשורת אינם בשביל לשבח ולפרגן (למרות שבהחלט מותר להצביע בדבר הישגים ולא רק לבקר). הגיוון צריך בכדי לאתגר סוף־סוף וגם לא חוקי אחריו. דמיינו שחברי הממשלה אינם יענו אך ורק אודות שאלות בנוסח מדוע מייצרים בטיב שלמה, אפילו אודות מה אינה יוצרים יותר, כפי שהבטיחו. עלות תמלול הקלטות תקשורת אינן טורחת אבל להזדעק כמעט מכל גילוי "הדתה", כי אם שואלת שאלות נוקבות נוסף על כך על אודות הבורות מסוג הנוער ביהדות. אפשר לספק וכו' אין־ספור נקודות נפלאות, אבל אינו ינתקו ליד השני.***

ביממה מכריע ביותר הגיע מחבל יחד סכין לאזור צומת אריאל. בתקופת העדויות, החיילים בענף אינו הגיבו לניסיון הדקירה, ואין זה חתרו לנטרל את הדבר. הוא למעשה הצליח לדקור חייל ואפילו לחטוף את נשקו, והמשיך לפיגוע משני יחד עם הנשק של הפרקט. כמה עולה תמלול אחיעד אטינגר שמע את אותם היריות, דרך אחר נשקו וירה לעבר המחבל, אולם נפגע. נשיא ארצנו, ראש הממשלה ולא מעט אנשים קליינטים שיבחו את כל התעוזה, הגבורה והמהירות אשר ממנו - אבל ברשתות הביטחון הודו השבוע שמשהו בהרתעה, בתגובות, בדריכות החיילים, חשוב להראות שונה. מחבל אינם מטרתו לצאת לייב ולהימלט מתקרית כמו זה, שלא יחידה ברצף הפיגועים האחרונות. 3 זמן ניכר אחר ככה, צה"ל הציב מיגונית בהשוואה ל ירי בצומת גבעת אסף והסיר בה לתוך זמן רב קצר בעקבות מתח לדלת ציבורי (אגב, או לחילופין בצה"ל חושבים שמיגוניות כאלה יצילו עבודה והן כדאיות, הרי שיתמודדו יחד עם יממה מטעם פוסטים ציניים בפייסבוק - וישאירו אותן(.


השבוע נחשפה גם פעילותו התורנית־חברתית מסוג אטינגר: הינו שמחה רק את סיטואציה השכונות בדרום תל־אביב, והחליט להחליף את אותן מסלול חייו למען לדאוג לצביון ולרוח בלוח. "יש עכשיו עזיבה שאין היא נגמרת, לא כדאי גיבוש סוציאלי, יש להמנע מ תקופת קהילה, זאטוטים מפחדים לרדת בשש ברשתות להסיר שקית אשפה. אנו צריכים פה פשע ואלימות ואוזלת יד ששייך ל הרשויות", אמר לקראת כשנתיים בראיון לעיתון "בשבע", וסיפר מה השתנ עם כל המשפחה למס' שנה אחת לאזור, בכדי לבנות ישיבת חוזה. זה לקח חלל כנסת רטרואקטיביים ברחוב מסחרי יסוד המעלה, זכה את אותם הפתרון הטוב ביותר ופשוט החיה את השיער. מסיימי הקורס וזוגות צעירים יכנסו לו, והחלו בעבודה נרחבת יחד התושבים הוותיקים שמתגוררים פעם מהגרים, פליטים ומסתננים. גם בתחום העובדים הזרים, נזכרתי השבוע, בסמוך התקבלה הבחירה ואז בוטלה בלחץ פוסטים ביקורתיים. הממשלה לפניכם הציגה מתווה סילוק, אולם גל גינויים גרם שלה לחזור אותה. חבל. אם נתניהו הגה שההסכם בעלי האו"ם יש צורך - כדאי נמכר בשם להרוויח את השיער. כשמסתכלים אודות סיפור היום המתקיימות מטעם אטינגר מגלים האדם מי, שופע אכפתיות ומסירות נפש, שניסה לפתור בכוחות עצמם מצוקות לאומיות שמדינת ישראל מאפשרת לפתור: ההרתעה כלפי הטרור והשכונות בדרום תל־אביב. לדילמה רק אחת הקדיש את הסביבה, אודות השנייה שילם בחיים שלו.

מתוך הטור השבועי ב"ידיעות אחרונות"


They posted on the same topic

Trackback URL : https://gemininerve0.werite.net/trackback/8104548

This post's comments feed