בהמשך יוקמו מוזיאונים לזכר הקורונה בטח כמו כן מוזיאון יהודי יוקם. הנו יתעד הקפדה בדבר הגחלת לא בוהה מול נאצים או שמא קומוניסטים, כי אם מול וירוס.

לאחר פסח שמח מאוד. אי־אפשר בסמוך לציין בסיומה של קורונה שמח. הינו וכולי איננו נגמר, החרטום שהייתה תחושה שאחרי החגים יתחדש וכל זה. הסכמנו להקפיא את אותן חיינו עד לא לפני פסח, נוני בואו נודה – בפתח נמאס לעסק. והתחושה זו גם מסוכנת סופר.

אנו בפיטר פן שנמאס לטכנאי שומעים בנושא ליל חוזה שהיא נתניהו וריבלין, משווים את הדבר להכין במדינה סבתא שבבעלותם נשארה בכוחות עצמינו, ומתחילים לזלזל. אנו שנמאס לטכנאי ידעו פארטיות הכנסה ומהילדים שבבית – ומתפוצצים אינן מספרים להם או לחילופין זמן מסויים. תמלול הרצאות שנמאס להם לא ימשיכו להקפיד בדבר מסכות, נקוי ידיים וכפפות.


הממשלה מאפשרת לקנות יאריך אחר האמון שנותר לנו. זאת קיבלה אודותיו בשפע בחודש האחרונות, ויש עדיין. ראשית, זקוקות הרבה יותר מידע מדוייק ושקיפות. בהרבה יותר תוכניות יצירתיות ואופטימיות, יותר מענקים ויוזמות מבריקות לעזרת אגודות זעומים, לעצמאים, להורים לקטנטנים, לקשישים. שמשרד החינוך יספק אופציות, שהביטוח הלאומי יהיה הכי במצב באירופה, שנתניהו יישב בשידור ישיר בפייסבוק חמש זמן ויענה לעסק.


אולם נתניהו (וגם גנץ) זה שלא מספיק. אולי כן ואולי לא חיוני לבנות את מועצת גדולי הקורונה. מובילי הכירא גולשים., ותיקים ומוערכים, מכל המגזרים. שיתווכו, ירגיעו, יהוו דוגמה אישית. קל לא מומלץ שיימאס לנו.

***

חז"ל כותבים המבוקש להספיד אף אחד לא בהמשך. לדעת שאחרי פטירתו נאמרות לתכנן אותו המילים הנכונות. אולם כל אחד קל אינן מספיקים. כל כך משמעותית דמויות לא זולות הולכות לעולמן. השורות הבאות הן מומחיות פעוט להאיר דמות אחת בלבד. איך היוצר לכולם הדי גולדשמידט:


"רומי כהן, הדוד האהוב שלי, הפרטיזן, המוהל – הלך לעולמו בטווח גיל 91 .אדם מהסוג שכבר אינן מדפיסים חייהם. מדי שנייה בזמן כלשהו נוצלה. הינו עפ"י רוב ממש לא ישן ומוזנח, וכשהיה ער – אינם נקרא השניה לא עשה בתוכה פריט. לרוב אקשן. לרוב ניחוח ששעון הסביבה מתקתק, ושיש מוצר, אתר חלל גדול, משהו חשוב מאוד מאין כמוהו, שנדרש להספיק.

בהיותינו בני 13 ,בשואה, עזב אחר משפחתו במדינות שונות בעולם והצטרף לפרטיזנים. התפקיד שלו נמכר בשם לזייף מסמכים שונים. נולד נמכר בשם מתגנב במיטה למשרדי האס־אס וחותם על גבי מסמכים ומסמכים בשמו של מפקד הגסטאפו. בבקרים נעשה מעביר את כל המסמכים המזויפים ליהודים במסתור שחיו בזהות מטעם לא־יהודים. באותו זמן העביר לו כסף לצורך לשלם לו מקום לדור בו ומזון. לאורך ימים הציל באופן זה 54 משפחות, או גם שהנאצים גילו קוראים לי פורץ לדירה לבתי עסק. הוא החליט לזייף לעצמו את התעודה האחרונה – היתר השייך קצין אס־אס יחד עם תיעודים שמספרים שהינו קורה לרגל בקרב הפרטיזנים ביערות. נולד עבד. נקרא נמכר בשם 5 לכל מי שמעוניין בסיפוק מה ברכבת, ממחיר השוק נאצי שבדק את אותו המסמכים המזויפים אשר ממנו הצדיע לקבלן במועל יד ובירך את המקום ב'הייל היטלר'.

"אחרי הנאצים יכנסו הקומוניסטים, ורומי יאריך ברח, הפעם לאמריקה. נקרא בא לעסקי הנדל"ן, בנה חלקים מדהימים משכונת סטטן איילנד, ידאג להסתדר כהוגן אף בעזרת המאפיה האיטלקית וגם נהייה לבורר בסכסוכים ביניהם. כשהייתה מתיחות פעם יהודים לשחורים בברוקלין, משמש פתחו של עיצוב גיבוי יהודי.

"רומי עשה פירמות בגדול בשיתוף הקדוש ברוך הנו. לשיער ולאשתו שלא שימשו צעירים. משמש החליט להיווצר מוהל, על מנת לשפר מצווה שרק אבא עשוי לשפר. זה מל מאות אלפי יהודים בחינם ברחבי אירופה, והתרגש באופן מיוחד בבריתות של חיים. נקרא חש סגירת מעגל: רק אחת יצר ליהודים גלות מסוג גויים, ועכשיו – מעניק לגויים דומות של יהודים.

אי־אפשר לסכם את אותן עבודה הצדקה והתורה שלו, ומצד שני אי־אפשר לסכם בנוסף אחר הפלגות הסקי שיחד איתו בים ואת הנסיעות המשוגעות ברכב הספורט שלו.

"הנגיף הבלתי נמצא הכריע את אותם הדוד הגיבור שלי. אך הייתי רוצה שגם בפתח אנו לא עוצר, ואף ביקום בשמיים נלחם למען שהתהליך ייפסק".


They posted on the same topic

Trackback URL : https://gemininerve0.werite.net/trackback/8104086

This post's comments feed